Púť veriacich z Vyšného Kubína do Krakova

V sobotu 20.6. viedli naše kroky do Krakova. Cieľom bolo navštíviť Národné múzeum, kde je v týchto mesiacoch v rámci veľkej výstavy pod názvom “Gotika v Karpatoch” vystavovaná aj naše vzácne súsošie “Trón milosti” z kostola vo Vyšnom Kubíne. Aj preto takmer všetci účastníci výletu boli práve z Vyšného Kubína. Okrem múzea sme navštívili aj dva vzácne sanktuária, jedno zasvätené sv. Jánovi Pavlovi a druhé Božiemu milosrdenstvu. Tu sme slávili aj spoločnú svätú omšu. Osobitná vďaka pánovi kurátorovi výstavy Wojciechovi Marcinkowskiemu za jeho výklad k výstave, ale aj veľké poďakovanie pánovi Štefanovi Valášekovi, ktorý nám to všetko vybavil. Napokon veľká vďaka všetkým, ktorí s nami putovali, hlavne tým mladším, bola s vami veľká zábava. Tešíme sa na další spoločný výlet.